Дома Топ вести Повеќе нема дилеми: Лукаку е пред трансфер во Интер! (ВИДЕО)

Повеќе нема дилеми: Лукаку е пред трансфер во Интер! (ВИДЕО)

0

Ромелу Лукаку веќе подолго време се поврзува со Интер, а сега ни пристигнува доказ дека не се работи само за медиумски шпекулации.

Лукаку е една од желбите на Антонио Конте и се очекува „нероаѕурите“ да ја исполнат желбата на новиот стратег.

По се изгледа навистина големи се шансите Лукаку наредната сезона да го гледаме во дресот на Интер.

Пред малку на социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како агентот на Лукаку, Федерико Пасторело влегува во канцелариите на Интер.

Според она што претходно се пишуваше Лукаку во Интер ќе заработува пет милиони фунти годишно и ќе потпише договор на пет години. Чекаме да видиме дали тие најави ќе бидат потврдени.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Алегри на „Олд Трафорд“ носи две ѕвезди на Јувентус

Манчестер Јунајтед можеби го бележи најлошиот старт во новата клупска историја, а на најго…