Дома Трансфер зона Повеќе нема дилема: Позната иднината на Милинковиќ-Савиќ

Повеќе нема дилема: Позната иднината на Милинковиќ-Савиќ

Агентот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Матеа Кежман категорично ги негараше шпекулациите дека имал средба со раководството на ПСЖ за трансфер на Србинот.

Кежман изјави дека сите шпекулации кои се појавиле ова лето поврзани со СМС се комплетна невистина и дека Сергеј сигурно останува во Лацио.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Наскоро Милинковиќ-Савиќ ќе потпише нов договор со клубот од Рим и ќе добие двојно поголема плата, односно 3 милиони евра по сезона.

„Цело лето има само неточни шпекулации. Сергеј ќе остане во Рим и ќе игра за Лацио“, изјави Кежман.

Се очекува Србинот да стави потпис на нов договор со Лацио пред натпреварот со Фросиноне овој викенд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…