Дома Останати Тенис Победничкиот рекет на Ѓоковиќ од финалето заврши кај негова пријателка од школските денови

Победничкиот рекет на Ѓоковиќ од финалето заврши кај негова пријателка од школските денови

Новак Ѓоковиќ со убедлива победа над Данил Медведев во финалето триумфираше на Австралија Опен.

Ѓоковиќ не му даде шанса на рускиот тенисер и беше убедлив, а по мечот го подари својот рекет. Српскиот тенисер го фрли рекетот во публиката, а то заврши во рацете на Драгана која е негова пријателка од школските денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Федерер го откажа учеството на турнирот во Мајами

Роџер Федерер го откажа учеството на Мајами Опен. Швајцарецот со ова откажување ќе загуби …