Дома Македонски спорт Мак ракомет Писонеро повеќе нема да биде тренер на Вардар!?

Писонеро повеќе нема да биде тренер на Вардар!?

Чудна одлука на Вардар иако е неофицијално, многу веројатно Давид Писонеро повеќе нема да биде тренер на црвено-црните.

Изгледа дека дебаклот од Кил бил доволен за раководството да се одлучи на потег кој ја изненади јавноста.

Според информациите нов тренер на Вардар ќе биде Едуард Кокшаров.

Во текот на утрешниот ден се очекува потврда од македонскиот и европски шампион.

Ќе потсетиме Писонеро во Вардар пристигна пред почетокот на оваа сезона како наследник на Парондо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Нестор ја темпира формата: Супер волеј на тренинг (видео)

Серија А официјално ќе продолжи на 19-ти јуни, а екипите веќе подолго време се во тренажен…