Дома Останати Кошарка НБА Пипен „удри“ по Џордан: Беше ужасен играч!

Пипен „удри“ по Џордан: Беше ужасен играч!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Скот Пипен во изминатите три години не го криеше незадоволство од начинот на кој е прикажан во серијата „Последниот танц“ на Мајкл Џордан и неговите години во Чикаго Булс.

Неколку пати јавно го критикуваше Џордан, а сега порача дека НБА легендата бил ужасен играч.

„Го гледав Мајкл Џордан пред да дојде во Булси. Сите гледаа како игра, беше ужасен играч. Беше ужасно да се игра со него, секогаш играше „еден на еден“ и одеше на лоши шутеви. Тогаш одеднаш станавме тим што победува“, изјави Пипен.

Џордан во првите сезони и навистина играше повеќе инидивудална кошарка и изгледаше како повеќе да мисли колку поени ќе постигне, отколку дали неговиот тим ќе победи. Подоцна ситуацијата се промени, а Џордан во едно свое интервју во минатото и го призна значењето на Пипен во неговата кариера.

„Без Скот Пипен би го немало и Мајкл Џордан“, изјави во минатото славниот кошаркар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…