Дома Фудбал Италија Пиоли: Јувентус е фаворит за Скудетото

Пиоли: Јувентус е фаворит за Скудетото

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го посочи фаворитот за титулата во Серија А оваа сезона.

Милан одлично ја отвори сезоната и во моментов го дели првото место на табелата со Интер, но Пиоли смета дека Јувентус е фаворит за Скудетото.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Конкурираме со многу силни тимови и раните натпревари против Рома и Интер не научија многу. Ние сме Милан и критиките после поразот во дербито се нормална работа. Ние треба да се насочиме кон добрата игра и резултатите во првенството и ЛШ“, изјави Пиоли.

„На крајот на мај ќе видеме кој бил најдобриот. Четири тима се борат за Скудетото, а според мене Јувентус е фаворит. Тие не играат во Европа оваа сезона и тоа долгорочно секогаш ти носи неколку бодови плус“, додаде Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…