Дома Фудбал Репрезентации Пикси објави список од 35 фудбалери за Европското првенство

Пикси објави список од 35 фудбалери за Европското првенство

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси денеска го објави поширокиот список на фудбалери кои ќе конкурираат за настап на Европското првенство.

На списокот на Пикси има 35 фудбалери, а до 7. јуни кога е последниот датум за доставување на списоците ќе се скрати на 26 колку што УЕФА дозволи за овој турнир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…