Дома Останати Ракомет Пикерот на Конго беше избран за играч на мечот против Бахреин

Пикерот на Конго беше избран за играч на мечот против Бахреин

Пикерот на Конго, Готие Мвумби не престанува да биде тема на Мундијалот во Египет.

Дека овој ракометар и покрај неговата тежина е од голема корист покажува денешниот меч против Бахреин.

Мвумби постигна пет гола и беше најдобар стрелец во репрезентацијата на Конго која изгуби од Бахреин.

Треба да се спомене дека ова не е прв добар натпревар на Мвумби, тој вкупно во првите три натпревари има 13 гола од 14 шута кон противничките голови што секако е за пофалба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Порто на посебен начин му оддаде почит на Алфредо Кинтана

Денес пристигнаа лошите вести за Алфредо Кинтана кој ја загуби неговата најважна битка во …