Дома Фудбал Останато Перез објасни зошто било невозможно да го доведат Погба

Перез објасни зошто било невозможно да го доведат Погба

Флорентино Перез конечно призна дека ова лето се обиделе да го доведат Пол Погба во Реал Мадрид и објасни зошто тоа не му успепало.

Како пример го употреби Левандовски од Баерн. Перез изјави дека популарниот Левандовски од Реал се обиделе да го доведат уште пред неколку години, но тоа едноставно не било возможно поради тоа што нема оштетна клаузула, а клубот не сака да го продаде.

„Играчи како што се тие не се на продажба. Со години се обидувавме да го доведеме Левандовски, но не можевме, бидејќи нема оштетна клаузула, а Баерн не сака да го продаде. Тогаш треба да сфатите дека тоа едноставно е невозможно. Истото беше со Погба. Кога играчите се слободни за продажба, тогаш одиме по нив, но вака рацете ни се врзани“, изјави Перез.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анализа: Вечерва имаме дуел на „новата“ и „старата“ школа!

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже …