Дома Топ вести Перез донесе конечна одлука, испратена понуда до трофејниот тренер

Перез донесе конечна одлука, испратена понуда до трофејниот тренер

Реал Мадрид веќе испратил конкретна понуда до Масимилиано Алегри да го замени Зинедин Зидан на кормилото на „кралевите“.

Заминувањето на Зидан од Реал Мадрид е се поизвесно, па „кралевите“ ја започнаа потрагата по негов наследник.

Иако легендата Раул Гонзалес се споменуваше како главен фаворит, сепак шпанските медиуми пренесуваат дека Перез започнал преговори со Макс Алегри.

„Газета дело Спорт“ открива детали од понудата. Перез на Алегри му понудил 2-годишен договор со опција за уште една сезона и плата од 10 милиони евра по сезона.

Трофејниот италијански тренер е слободен и кажал ДА на понудата, па се очекува во наредните денови да бидат договорени сите детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…