Дома Фудбал Англија Пеп откри: Халанд имал семејна трагедија

Пеп откри: Халанд имал семејна трагедија

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанмд во вчерашната победа на Манчестер Сити над Брентфорд им се врати на головите постигнувајќи го единствениот погодок на средбата која заврши 1:0.

Постот на Халанд не траеше долго, меѓутоа беше доволен да добие критики од јавноста. Сепак, Пеп Гвардиола по натпреварот истакна дека никогаш не се сомневла во Халанд, а откри и дека тој се соочил со една семејна трагедија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Ова е уште еден доказ дека не треба да го критикувате нашиот најдобар стрелец, кога се случува тоа тој ве замолкнува. Порано или подоцна, Ерлинг Халанд е тука. Се врати по два месеци пауза, а изминатата недела за него беше и неверојатно тешка затоа што ја загуби својата баба, сега им се врати на головите“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…