Дома Фудбал Останато Пеле по операцијата: Подготвен сум за 90 минути, плус продолженија

Пеле по операцијата: Подготвен сум за 90 минути, плус продолженија

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Арантес Едсон до Насименто Пеле се огласи после операцијата.

Пеле беше успешно опериран во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Поло и му беше отстранет тумор на дебелото црвено. Откако ја напушти интезивната нега испрати порака.

„Го напуштив одделот за интезивна нега и веќе сум дома. Ви благодарам на големата поддршка. Продолжувам да бидам среќен во добро расположение, подготвен сум да играм 90 минути, плус продолженија“, порача Пеле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…