Дома Трансфер зона Паредес му кажа ДА на Милан, Зенит бара 30 милиони!

Паредес му кажа ДА на Милан, Зенит бара 30 милиони!

Играчот за врска на Зенит и аргентински репрезентативец, Леандро Паредес сака кариерата да ја продолжи во Милан и веќе се договорил со „росонерите“.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Паредес ги договил личните услови со миланскиот гиганти и сака по секоја цена да го напушти Зенит во зимскиот преоден рок.

Сега останува двата клуба да се договорот околу висината на трансферот, а Зенит за неговата слобода бара 30 милиони евра.

Тоа може да биде проблем за „росонерите“ кои веќе инвестираа 35 милиони евра за бразилската ѕвезда Пакета, но сакаат да го комплетираат и трансферот на Паредес.

Спортскиот директор на Милан, Леонардо ќе се обиде да постигне договор со рускиот клуб така што трансферот да почне да се исплаќа од следното лето и тоа на три рати.

Полсе повредите на Биглиа и Бонавентура, Милан сигурно ќе го засили средниот ред во зимскиот преоден рок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Не е само Јовиќ, Милан сака уште еден играч на Реал Мадрид

Милан минатата година го донесе Тео Хернандес од Реал Мадрид и тоа се покажа како една од …