Дома Македонски спорт Пандев после супер акција, Барди со удар од далечина – имаме 0:2! (ВИДЕО)

Пандев после супер акција, Барди со удар од далечина – имаме 0:2! (ВИДЕО)

0

Вечерва Македонија го игра натпреварот од квалификациите за ЕП на гости против Летонија и во овој натпревар сме големи фаворити.

Улогата на фаворит ја оправдуваме од самиот старт. Играме одлично и создаваме прилики пред противничкиот гол. Токму после една една супер изработена акција преку Пандев стигнавме до водство.

Само неколку минути подоцна преку Барди стигнавме и предност 0:2!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Вселенски брод“: Видете како ќе изгледа новиот стадион на Милан и Интер (фото)

Милан и Интер официјално потврдија дека ќе започнат изградба на нов стадион, кој ќе биде е…