Дома Фудбал Италија Пандев доби казна за натпреварот против Јувентус

Пандев доби казна за натпреварот против Јувентус

Maкедонскиот капитен Горан Пандев за последниот натпреварот кој го одигра за Џенова против Јувентус доби казна од 1.500 евеа.

Управата на италијанската Серија А донесе одлука да го казни Пандев со 1.500 евра поради премногу протести кај главниот судија на натпревар, Марко Гуида.

Покрај Пандев казна заработи и новиот стратег на Џенова, Тијаго Мота. Мота доби суспензија од два натпревари исто така поради реакции кон главниот судија.

Ќе потсетиме Џенова изгуби од Јувентус со 2:1, а многу контроверзи и коментари предизвика пеналот во 96-та минута после кој Роналдо го постигна победничкиот гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…