Дома Видео Палмеирас го освои Копа Либертадорес

Палмеирас го освои Копа Либертадорес

Палмеирас е новиот шампион на Јужна Америка.

Во финалето на Копа Либертадорес Палмеирас на Маракана го совлада големиот ривал Сантос со погодок во 99 минута од натпреварот.

Скоро ништо не се случуваше во овој натпревар. Видовме само еден удар во рамките на голот и натпреварот замина во продолженија.

Во 99. минута Палмеирас дојде до гол кој им донесе трофеј. Брено прекрасно погоди за 1:0 и победа за големо славје на својот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ПМФЛ: Алексовски донесе бод за Македонија Ѓорче Петров, Струга за првпат сезонава не победи! 🎥

Актуелниот лидер на табелата Струга Трим Лум за првпат оваа сезона не успеа да слави побед…