Дома Фудбал Лига на шампиони Официјални состави: Сити без промени, Реал без Рудигер

Официјални состави: Сити без промени, Реал без Рудигер


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Вечерва Манчестер Сити и Реал Мадрид ќе се борат за билет за финалето од Лигата на шампиони, а веќе се познати стартните состави.

Гвардиола се одлучи за истите стартни 11 како и во првиот меч во Мадрид.

Што се однесува до Реал во тимот се враќа Милитао на местото на Рудигер, што е изненадување со оглед на фактот дека Гермаецот одлично го чуваше Халанд во првиот меч.

Манчестер Сити: Едерсон, Аканжи, Дијаз, Стоунс, Вокер, Грилиш, Родри, Гундоган, Де Брујне, Бернардо Силва, Халанд.

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао Алаба, Камавинга, Крос, Модриќ, Валверде, Родриго, Винисиус, Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…