Дома Фудбал Италија Официјално: Јувентус му врачи отказ на Алегри

Официјално: Јувентус му врачи отказ на Алегри

Раководството на Јувентус донесе одлука веднаш да му врачи отказ на тренерот Масимилиано Алегри на две кола пред крајот на сезоната.

Алегри  поради недолично однесување во финалето од Купот на Италија доби суспензија од два меча. Тој не сакаше да поздрави со директорот на Јувентус, а потоа и нападна новинар на „Тутоспорт“.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


По ова, клубот организираше итен состанок и донесе одлука за итна смена на Алегри, кој секако требаше да си замине по завршувањето на сезоната.

Италијанските медиуми тврдат дека клубот веќе има договор со Тиаго Мота од Болоња, кој  на лето треба да седне на кормилото на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…