Дома Трансфер зона Официјално: Челзи донесе замена за Кепа

Официјално: Челзи донесе замена за Кепа

Челзи денес го официјализираше седмото засилување, а станува збор за голманот Едуард Менди кој доаѓа од редовите на Рен.

По долги преговори со Рен, двата клуба го договорија трансферот за сума од 22 милиони фунти.

„Возбуден сум што сум во Челзи. Го исполнив мојот сон со доаѓањето во ваков тим. Едвај чекам да се запознаам со новите соиграчи и да почнам со работа“ изјави Менди.

28-годишниот Сенегалец најверојатно ќе биде прв избор кај Лампард, со оглед на лошата форма на Кепа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ ја спасува ситуацијата кај Михајловиќ?

Марио Манџукиќ се наоѓа на радарот на Болоња ако може да се верува на најавите на познатио…