Дома Трансфер зона Официјално: Челзи го претстави Жоао Феликс

Официјално: Челзи го претстави Жоао Феликс


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Челзи официјално го објави трансферот на Жоао Феликс од Атлетико Мадрид.

23-годишниот Португалец пристигна на позајмица до крајот на сезоната, а Челзи за тоа ќе плати 11 милиони евра и ќе му ја плаќаат целата плата.

Во договорот нема вклучена опција за откуп, па двата клуба повторно ќе седнат на преговарачка маса на лето.

„Челзи е еден од најголемите клубови во светот и се надевам дека ќе му помогнам да ги оствари целите. Многу сум среќен што сум тука и ќе играм за Челзи“, изјави Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…