Дома Топ вести Официјално: Тони Крос ја завршува кариерата!

Официјално: Тони Крос ја завршува кариерата!

Тони Крос става крај на професионалната фудбалска кариера.

Германскиот фудбалер ќе ја заврши сезоната со Реал Мадрид, по што ќе игра на Европското првенство во Германија за својата земја и ќе се повлече од фудбалот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Веста за крајот на кариерата, Крос ја потврди преку социјалните мрежи. .

„Тоа беше 17 јули 2024 година – денот на мојата промоција во Реал Мадрид, денот кој ми го промени животот. Мојот живот како фудбалер, но и како личност. Тоа беше почеток на едно поглавје во најголемиот клуб во светот По десет години, на крајот на оваа сезона, ова поглавје никогаш нема да го заборавам овој успешен период“, напиша Крос, пред да продолжи да се заблагодарува.

„Исто така, оваа одлука значи дека мојата кариера е при крај бидејќи ќе заврши по завршувањето на Европското првенство. Како што кажав и претходно, Реал Мадрид е мојот последен клуб во кариерата“, потврди Крос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…