Дома Топ вести Официјално: Суарез во Атлетико за шест милиони евра!

Официјално: Суарез во Атлетико за шест милиони евра!

Она што се најавуваше доцна вчера вечер доби и официјална потврда – Луис Суарез е нов играч на Атлетико Мадрид.

Некаде околу полноќ Атлетико и Барселона го потврдија трансферот на 33 годишниот Уругваец. Суарез во текот на денешниот ден ќе го има последното обраќање на „Камп Ноу“, а потоа ќе се упати за Мадрид каде што ќе им се придружи на новите соиграчи.

Суарез во претходните шест години за Барса одигра 283 натпревари и постигна 198 голови.

Атлетико на Барселона за Суарез ќе и плати шест милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

НЕВЕРОЈАТНО: Кабиб вечерва победил со скршено стапало!

Кабиб Нурмагомедов го победи Џастин Гатје и објави пензионирање. Првиот човек на УФЦ, Дајн…