Дома Фудбал Италија Официјално: Ориги е нов фудбалер на Милан

Официјално: Ориги е нов фудбалер на Милан

Италијанскиот шампион Милан денес го потврди првото засилување за новата сезона, напаѓачот Дивок Ориги.

Ориги доаѓа како слободен агент од Ливерпул и стави потпис на 4-годишен договор со Милан.

Ориги треба да биде замена за Ибрахимовиќ, кој најверојатно ќе игра уште една сезона, но ќе се врати на терените во јануари после операцијата на коленото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…