Дома Трансфер зона Официјално: Милан го откупи Томори

Официјално: Милан го откупи Томори

Тоа што се најавуваше изминатите денови сега доби официјална потврда, Милан го откупи Факијо Томори од Челзи.

Томори пристигна на „Сан Сиро“ во јануари на позајмица од Челзи и веднаш го покажа својот потенцијал во Серија А.

Милан во договорот имаше опција да го откупи за 28 милиони евра, а „росонерите“ одлучија да ја активираат откупната клаузула.

Томори потпиша договор со италијанскиот гигант до 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…