Дома Фудбал Останато Официјално: Драган Џајиќ на 77 години стана стана претседател на ФСС

Официјално: Драган Џајиќ на 77 години стана стана претседател на ФСС


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Oткако вчера Немања Видиќ ја повлече својата кандидатура, Драган Џајиќ остана единствен кандидат, а денес и официјално е промовиран во нов прв човек на српскиот фуидбал.

Џајиќ на денешното собрание како единствен кандидат освои 78 гласови од вкупно 85 и ќе го предводи фудбалот кај нашиот сосед.

Многу полемика во Србија имаше околу способноста на Џајиќ за една ваква важна функција. Пред се тука се истакнуваше неговата возраст, Џајиќ има 77 години и цели 10 години немал никаква функција.

Видиќ засега е надвор од федерацијата, на неговиот обид се гледаше како еден почеток на нов бран функционери во Србија. Сепак, засега не беше успешен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…