Дома Трансфер зона Официјално: Ветеранот Роберто Солдадо се врати во Ла Лига

Официјално: Ветеранот Роберто Солдадо се врати во Ла Лига

Искусниот напаѓач Роберто Солдадо се врати во Шпанија после две години.

Во наредната сезона ќе гледаме уште едно дерби на Андалузија, бидејќи после три години во пониските лиги на Шпанија во најсилната конкуренција се врати Гранда.

Секунда ја заврши на втората позиција и сезоната ќе ја започне на гостувањето кај Виљареал, а „жолтата подморница“ во спротивниот табор ќе види добро познато лице.

Роберто Солдадо пристигне во Гранада како слободен играч. Шпанецот има 34 години и изминатите две години беше дел од Фенербахче.

Пред турскиот гигант го носеше дресот на Виљареал, Валенсија, Реал Мадрид и Тотенхем.

Со Гранада потпиша договор на една година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Милан се сели во Наполи

Раководството на Милан е спремно да направи големи промени во тимот во зимскиот преоден ро…