Дома Фудбал Останато Официјално: Ван Перси започна самостојна тренерска кариера

Официјално: Ван Перси започна самостојна тренерска кариера

Поранешниот напаѓач, Робин Ван Перси започнува самостојна тренерска кариера и стави потпис на договор со тимот на Херневен.

Играчката кариера Ван Перси ја заврши во 2019 година во редовите на Феенорд, а подоцна работеше како тренер, но во младинските категории на клубот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Сега за првпат ќе има можност самостојно да води еден клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…