Дома Фудбал Англија Официјално: Бранислав Ивановиќ е нов играч на ВБА

Официјално: Бранислав Ивановиќ е нов играч на ВБА

Бранислав Ивановиќ потпиша едногодишен договор со екипата на ВБА.

После три сезони поминати во руски Зенит тој одлучи да се врати во Англија, а во Вест Бромвич го донесе Славен Билиќ.

„Тој е одлично засилување за нас, тим кој е нов во лигата. Неговото искуство за нас ќе биде голема помош.“ – изјави Билиќ и додаде:

„Не е само големо тоа што го донесовме, туку неговото влијание кое ќе го има, не само за дефанзивците, туку и за целиот тим околу себе.“

Ниту Ивановиќ не го криеше задоволството што се врати во Премиер лигата.

„Премиер лигата е најдобрата лига на светот. Морам да поставам предизвици пред себе и сум подготвен да помогнам. Среќен сум што се вратив во ПЛ.“ – рече Ивановиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Јувентус ја испрати младата надеж на нова позајмица

Лука Пелегрини ни оваа сезона нема да добие шанса во Јувентус затоа што клубот одлучи да г…