Дома Фудбал Англија Волејот на Бруно Фернандеш не беше доволен: Кикс на Манчестер Јунајтед против ВБА 🎥

Манчестер Јунајтед денес ремизираше против претпоследниот тим на табелата ВБА (1:1).

Уште во втората минута од натпревар после асистенцијата на Диагне Галагхер ја погоди мрежата на Јунајтед за водство од 1:0. Пред крајот на полувреме фаворитот сепак успеа да го изедначи резултатот преку Бруно Фернандеш.

Во второто полувреме видовме неколку шанси и на двете страни, но резултатот остана 1:1. Ова е резултат кој секако не одговара и за двете екипи, ВБА има тешка борба за опстанок, додека за Јунајтед ова е кикс во борбата за врвот на табелата.