Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Официјално: Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Фузијата која подолго време се најавуваше денес реализираше – Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Треба да се потенцира дека ова не значи дека Битола ќе има само еден ракометен тим. Ќе гледаме два тима Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2. Првиот тим ќе игра во СЕХА лигата, додека вториот во домашната Суперлига.

„Утрово во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер“, стои во објавата на Фејсбук профилот на Еурофарм.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…