Дома Трансфер зона Официјално: Атлетико и Лион го договорија трансферот, но условите се променија

Официјално: Атлетико и Лион го договорија трансферот, но условите се променија

Атлетико Мадрид и Лион денес и официјално го потврдија трансферот на Муса Дембеле на „Ванда Метрополитано“.

Муса Дембеле пристигнува во Атлетико како замена за Диего Коста, но во последен момент се променија условите на трансферот.

Французинот ќе се пресели во Мадрид за позајмица од 1,5 милиони евра со можност за откуп од додатни 33,5 милиони плус бонуси. Меѓутоа, опцијата за откуп не е задолжителна.

До сега се тврдеше дека Атлетико ќе биде задолжен да го откупи напаѓачот на крајот на сезоната, но „јорганџиите“ имаат опција и да го вратат во Лион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се борат за потписот на ѕвездата на Порто

Италијанските гиганти Милан и Јувентус се силно заинтересирани за ѕвездата на Порто, Отави…