Дома Македонски спорт Официјално: Александар Трајковски има нов клуб!

Официјално: Александар Трајковски има нов клуб!

Како и што се најавуваше македонскиот репрезентативец Александар Трајковски од наредната сезона ќе го носи дресот на Мајорка.

Мајорка на својот официјален сајт го потврди трансферот на Трајковски.

Трајковски после исфрлувањето на Палермо во Серија Д (четврта италијанска лига) се поврзуваше со трансфер во некој клуб од Серија А, во игра беше и Спортинг меѓутоа на крајот во трката за македонскиот напаѓач победи Мајорка.

Во Палермо Трајковски помина четири сезони, две години играше во најсилната италијанска конкуренција Серија А и две во Серија Б.

Дресот на клубот од Сицилија го носеше на 113 натпревари и за тој период постигна 20 голови и запиша 16 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ГОТОВО: Интер и Тотенхем се договорија, Ериксен утре во Милано

Интер и Тотенхем конечно постигнаа договор за трансфер на Кристиан Ериксен, пренесуваат си…