Дома Фудбал Репрезентации Официјален состав: Македонија против Англија стартува со две измени!

Официјален состав: Македонија против Англија стартува со две измени!

Maкедонската фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот го игра натпреварот против Англија во последното коло од квалификациите за Европското првенство.

Веќе е познат и составот со кој ќе настапи Македонија. Селекторот Благоја Милевски се одлучи да игра во формација со две измени во однос на натпреварот против Англија, помеѓу почетните 11 се Атанасов и Алими на местото на Адеми и Елези.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


МАКЕДОНИЈА (3-5-2): Димитриевски; Манев, Серафимов, Муслиу; Димоски, Атанасов, Алими, Барди, Алиоски; Елмас, Миовски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…