Дома Фудбал Англија Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив е и Премиер лигата.

Пред враќањето на возубудвањата на Островот таблоидот „Сан“ состави еден моќен тим од најдобрите странци кои играле на Островот.

Тимот е на вистина силен и во една офанзивна формација најнапред се наоѓаат Анри и Агуеро, зад нив веднаш е Кантона, а по крилните позиции Азар и Роналдо. Силва и Виера добија место во средниот ред, а триото стопери се Видиќ, Ван Дајк и Компани. За најдобар странски голман „Сан“ го избра Шмајхел.

ТИМ ОД НАЈДОБРИТЕ СТРАНЦИ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…