Дома Фудбал Останато Откриено што му кажал Алваро на Нејмар, би можел да зажали🎥

Откриено што му кажал Алваро на Нејмар, би можел да зажали🎥

Со помош на експертите за читање од усни откриено е што точно му рекол Алваро на Нејмар за време на дуелот помеѓу ПСЖ и Марсеј.

Нејмар беше еден од петмината играчи кои беа исклучени поради „тепачка“ на крајот на мечот. Се започна поради конфликтот помеѓу Алваро и Нејмар, а Бразилецот обвини дека добил расистички навреди.

Алваро  го заврши натпреварот и мина без казна од официјалниот судија за своите ниски провокации, а денес е откриено што точно му рекол на Нејмар.

„Посран мајмуне“, му рекол Алваро на Нејмар.

Поради расистичката навреда Алваро може да биде драконски казнет и да добие суспензија од 10 до 12 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пике откри како го убедувал Меси да остане

Дефанзивецот Жерер Пике откри што му зборувал на Лионел Меси во деновите кога Аргентинецот…