Дома Луд Спорт Огромно промашување: „Панини“ погоди само пет цели репрезентации!

Огромно промашување: „Панини“ погоди само пет цели репрезентации!

0
panini

Големи и звучни имиња како Икарди, Алкантара, Сане…Нема да бидат дел од Мундијалот.

Мундијалот е се поблиску, голем број колекционери од поодамна го пополнија албумот од „Панини“, но дури 92 играчи кои добија сликички од „Панини“ нема да бидат дел од Светското првенство.

Не е лесно да се направи адекватен албум со месеци унапред, многу пати се случува повредите да го креираат списокот, така на пример нема да го гледаме Даниел Алвес. Салах беше под знак прашалник, но ќе настапи.

Играчи како Алкантара, Мората, Лаказет, Марсијал, Икарди, Лерој Сане…Не добија повик од селекторите.


Следете го Sportski.mk и на


Од репрезентациите кои „Панини“ им ги погоди сите играчи се само Сенегал, Панама, Шведска, Мексико и Перу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Еден од најдобрите англиски судии суспендиран поради БИЗАРНО видео од приватниот живот

Еден од најдобрите англиски и европски фудбалски судии, Боби Медли ја заврши својата карие…