Дома Останати Кошарка НБА Ова се потези од „друга планета“: Чудата на Јокиќ против Клиперси! (ВИДЕО)

Ова се потези од „друга планета“: Чудата на Јокиќ против Клиперси! (ВИДЕО)

0
jokic

Никола Јокиќ одигра уште еден фантастичен натпревар во НБА лигата против ЛА Клиперси во кој неговиот тим славеше победа од 121:100.

Српскиот кошаркар стигна до трипл-дабл од 18 поени, 10 асистенции и 14 скокови. Посебно Јокиќ воодушеви со асистенцијата преку целиот терен и асистенцијата самиот на себе.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Американците во чудо: Како може Дончиќ да има повеќе гласови од Стеф Кари за Ол Стар?

Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн…