Дома Фудбал „Ова не е срам. Отказ? Смирен сум, ќе видиме“

„Ова не е срам. Отказ? Смирен сум, ќе видиме“

Реал Мадрид синоќа доживеа голем шок.

Кралевите синоќа беа поразени од Алкојано со 2:1 после продолженијата, а поразот е уште потежок кога се знае дека противникот имаше и играч помалку.

После натпреварот Зидан застана во одбрана на своите играчи. Ја превзема одговорноста и тврди дека ова не е срам.

„Се обидовме. Играчите дадоа се од себе, имавме шанси да постигне втор погодок и кога не постигнете тогаш стигнува казната. Испаднавме, но играчите се обидоа.“ – изјави Зизу и додаде:

„Кога загубите секогаш се зборува за тоа. Ја превземам одговорноста и што биде нека биде. Ќе видиме што ќе се случи во следните денови.“

Реал пред неколку дена остана и без трофејот во Суперкупот, а до крајот на сезоната можат уште да ги освојат ЛШ и Ла Лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…