Дома Видео Ова мора да го видите: Мајсторски погодок на Окслејд-Чемберлејн

Ова мора да го видите: Мајсторски погодок на Окслејд-Чемберлејн

Играчот на Ливерпул Окслејд-Чемберлејн вечерва го постигна можеби најубавиот погодок во кариерата.

Тој вечерва доби шанса од првата минута на гостувањето кај Генк и ја искористи на најдобар можен начин.

Во првото полувреме постигна погодок, а во второто уште еден кој е чисто ремек дело.

Со прекрасен удар со надворешно ефе ја смести топката под пречката, а голманот на домашниот тим можеше само да гледа. Ова сигурно ќе биде еден од најдобрите голови на годината.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова. Македонскиот капитен Горан …