Дома Останати Авто Мото Ова е реткост во Формула 1: Се судрија тимски колеги! 🎥

Ова е реткост во Формула 1: Се судрија тимски колеги! 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Нова сезона во Формула 1 денес започна со трката за Големата награда на Бахреин, а до победата стигна Макс Ферстапен.

На почетокот на трката видовме и еден необичен инциднет во кој контакт имаа тимските колеги од Астон Мартин, Фернандо Алонсо и Ленс Строл.

Навистина вкавите ситуации се реткост во Формула 1. Сепак, овој мал судир не му пречеше на Алонсо да извози одлична трка и да го освои третото место, солиден беше и Строл кој заврши како шести.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…