Дома Фудбал Останато Објавена последната снимка од Марадона 🎥

Објавена последната снимка од Марадона 🎥

Oд смртта на Диего Армандо Марадона поминаа повеќе од два месеци, но во Аргентина и понатаму се пишуваа и се објавуваат нови детали на таа тема.

Вчера се појави најнова снимка од Марадона за која  се смета дека била последна во неговиот живот.

На снимката Марадона е во домашна атмосфера и е направена по пуштањето од болница каде што му беше направена операција на главата. Марадона во снимката се обраќа до докторот Леполдо Луке, кој овие денови е во центарот на вниманието и поради една друга чудна снимка (таа снимка можете да ја видите тука).

„Добро сум. За вакви интимности знаеш дека не сум добро. Сепак, кога околу мене има има добри луѓе знам дека брзо ќе се извлечам од оваа дупка во која сум сега. Бакнеж, Луке“, збоеува Марадона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…