Дома Луд Спорт Обезбедувањето не го пушташе Надал да влезе на стадион на АО (видео)

Обезбедувањето не го пушташе Надал да влезе на стадион на АО (видео)

Комична сцена се случи на Австралијан Опен каде Рафаел Надал доживеа една непријатност со обезбедувањето на турнирот.

Именом Надал не можеше веднаш да влезе во „Мелбурн парк“ пред своето полуфинале против Доминик Тим, бидејќи ја заборавил акредитацијата. 

Надал мораше да остане за момент на влезот, па откако реагираше друг службеник Шпанецот беше пуштен да влезе на стадионот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа…