Дома Фудбал Англија Нов шок за Манчестер Јунајтед: По Мартинез и Варан, завршена сезоната и за Бруно Фернандеш?!

Нов шок за Манчестер Јунајтед: По Мартинез и Варан, завршена сезоната и за Бруно Фернандеш?!

Со многу проблеми со повреди се соочува Ерик Тен Хаг во финишот од сезоната откако остана без Лисандро Мартинез и Рафаел Варан до крајот на сезоната, сега сериозна повреда заработил и Бруно Фернандеш.

Португалецот се повреди против Брајтон во полуфиналето од ФА Купот и според последните информации сезоната за него е завршена.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


И покрај таа повреда Фернандеш одби да го напушти теренот и остана до завршницата од натпреварот.

Манчестер Јунајтед не се огласил, меѓутоа Бруно сигурно ќе го пропушти натпреварот со Тотенхем, а допрва треба да се види за каква повреда станува збор. Сепак, најавите од Островот засега воопшто не се добри…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…