Дома Фудбал Англија Нов шок за Клоп: Познато колку ќе отсуствува Диого Жота

Нов шок за Клоп: Познато колку ќе отсуствува Диого Жота

Ливерпул го донесе Диого Жота од Волвс за 45 милиони евра, но неговото доаѓање се покажа како вистински погодок.

Португалецот е во одлична форма, но наредните два месеци би можел да ги помине надвор од теренот, а причина е повреда на коленото која ја заработи на натпреварот во ЛШ против Митјиланд.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Се уште се чекаат резултатите од деталните прегледи, но се претпоставува дека Жота ќе биде надвор од тереот до средината на февруари.

Тоа ќе биде голем удат за Клоп бидејќи Жота во 17 одиграни натпревари во дресот на Ливерпул постигна девет погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…