Дома Останати Нов светски рекорд на 400 метри со пречки 🎥

Нов светски рекорд на 400 метри со пречки 🎥

Двократната олимписка шампионка, Сидни Меклафлин го подобри сопствениот светски рекрод на 400 метри со пречки на Американскиот шампионат во Јуџин.

Новото најдобро време на 400 метри со пречки изнесува 51,41 секунди, што е за пет стотинки подобро од претходниот светски рекорд кој исто така беше во нејзина сопственост.

Меклафлин лани во американските квалификации за Олимпијадата постави рекорд од 51,90, а потоа го подобри во финалето на Олимписките игри во Токио на 51,46.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Австралија во шок: Познат тренер пронајден мpтов во неговата гаража

Поранешниот рагбист и тренер Пол Грин бил пронајден мpтов во неговиот дом во Бризбејн, обј…