Дома Луд Спорт Ново „шоу“ на Марадона: Почна да тепа се околу себе (видео)

Ново „шоу“ на Марадона: Почна да тепа се околу себе (видео)

0

Легендарниот Диего Марадона не успеа да го доведе Дорадос во најелитниот ранг во мексиканскиот фудбал бидејќи неговиот тим беше поразен во финалето против Атлетико Сан Луис.

Во првиот натпревар Дорадос победи со минимални 1:0, но во реваншот беа потазени со 4:2, па Марадона после мечот беше видно разочаран.

Сол на раната му ставија противничките навивачи кои жестоко го навредуваа, притоа сето тоа го снимија.

Марадона не можеше да трпи такво понижување и тргна физички да се пресмета со навивачите на Атлетико. За среќа неговите телохранители брзо реагираа.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …