Дома Фудбал Англија Новинарка го „улови“ сопственикот на Јунајтед на улица, а тој со односот дополнително ги налути фановите 🎥

Новинарка го „улови“ сопственикот на Јунајтед на улица, а тој со односот дополнително ги налути фановите 🎥

Новинарка на улица успеа да „улови“ еден од сопствениците на Манчестер Јунајтед, Аврам Глејзер.

При средбата новинарката му постави неколку прашања на американскиот милијардер кој одби да се извини за обидот за формирање на Суперлига, а остана и нем на сите прашања кои му беа поставени.

Навивачите на Манчестер Јунајтед во неделата со големите протести го одложија дербито со Ливерпул, но очигледно раководството не е премногу загрижено за таквата ситуација. Протестите се случуваа и сигурно и понатаму ќе се случуваат со цел Глејзер да го продаде клубот.

Ваквото однесување само ќе предизвика дополнителен револт помеѓу фановите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…