Дома Фудбал Останато Нова бура во Париз: Сега Мбапе му се налути на Тухел (видео)

Нова бура во Париз: Сега Мбапе му се налути на Тухел (видео)

ПСЖ синоќа со пресврт дојде до победа на гостувањето кај Монпеље, но победата остана во сенка на конфликтот помеѓу Килијан Мбапе и тренерот Томас Тухел.

Младата ѕвезда на ПСЖ многу се налути на тренерот Томас Тухел, откако беше заменет во 90-та минута.

Германскиот стратег се обиде да му ја објасни својата одлука, но Мбапе воопшто не сакаше ниту да го погледне.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…