Дома Фудбал Англија Ништо ново: „Специјалниот“ ги „боцна“ Венгер и Гвардиола

Ништо ново: „Специјалниот“ ги „боцна“ Венгер и Гвардиола

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо после синоќешниот меч со ЦСКА Москва иронизираше со своите колеги Арсен Венгер и Пеп Гвардиола.

Мурињо зборуваше за своите фудбалери кои ќе му бидат на располагање за неделното дерби против Манчестер Сити, притоа алудирајќу на тоа дека Гвардиола не ја кажува вистината.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Сакате да ја слушнете вистината? Таа е дека Ерик Баи и Мајкл Карик нема шанси да бидат спремни за викендот, а Фил Џонс има. Маруан Фелаини има шанси, а Ибрахимовиќ има гролема шанса. Матиќ е повреден, но со сигурност ќе игра во дербито. Јас ја кажувам вистината. Не сум како некои да ви раскажувам стоии за Лаказет и Силва“, изјави Мурињо алудирајќи на Венгер и Гвардиола.

Венгер пред натпреварот со Јунајтед изјави дека Лаказет е повреден и дека нема да игра, а напаѓачот помина 90 минути на терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…