Дома Фудбал Останато Никој не одиграл повеќе натпревари сезонава од Бруно Фернандеш

Никој не одиграл повеќе натпревари сезонава од Бруно Фернандеш


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалската сезона заврши, преостануваат само уште финалињата во Конференциската лига и Лигата на шампионите, па полека се сумираат впечатоците од изминатата.

Играчот за врска на португалската репрезентација и Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш се фудбалерот со најмногу одиграни натпревари. Фернандеш сезоната ја заврши со 68 официјални натпревари клупски и репрезентативни.

Како и многу други врвни фудбалери тој беше дел од Мундијалот во Катар кој се одигра во текот на сезоната.

Помеѓу фудбалерите со најголем број настапи се уште: Лаутаро Мартинез, Родриго, Бернанрдо Силва, Лука Модриќ, Едуардо Камвинга…

ФУДБАЛЕРИ СО НАЈМНОГУ НАСТАПИ ВО ТЕКОТ НА СЕЗОНАТА

Бруно Фернандес – 68

Лаутаро Мартине  – 66

Родриго – 65

Бернардо Силва, Лука Модриќ, Едуардо Камавинга – 64

Енцо Фернандез, Родри, Федерико Валверде – 63

Доминик Ливаковиќ, Винициус, Фреди Гондола – 62

Треба да се потсети дека оваа листа ќе има мали промени по одиграното финале помеѓу Интер и Манчестер Сити, но како и да е Бруно Фернандеш ќе остане на врвот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…